Na co všechno vědci nepřijdou
Jste vnitřně neklidní, vystrašení, stresovaní, nervózní, žijete v úzkosti, napětí a depresích, trápí vás změny nálad a chování, schizofrenie, maniodepresivní psychóza či migrény, nebo máte problémy s usínáním a spánkem?
Skoro určitě přinejmenším na něco z před chvílí zmíněného kývnete. Protože by se jen těžko hledal někdo, kdo by si aspoň na něco z toho alespoň čas od času nestěžoval.
Kdyby se někdo nikdy nebál, není zaručeně normální, každý máme nějaké ty šéfy, manželky, milenky, děti, sousedy a jiné spoluobčany, kvůli nimž nás jímá neklid, práci bez stresu také najde jen málokdo, a že máme někdy depku a na posteli marně počítáme ovečky, na tom není už vůbec nic divného.
Bereme to jako normální, jako nevyhnutelnou daň za náš životní styl, jsme s tím smířeni.
Ale to prý bychom možná neměli. Protože za všechny uvedené obtíže by mohl být odpovědný i nedostatečný příjem jakési esenciální aminokyseliny jménem L tryptofan.
Tuto látku si prý naše tělo nedokáže vyrobit samo, musíme ji tedy přijímat s potravou. Protože když jí nemáme dost, nedostatečně se v nás vytváří serotonin alias hormon štěstí. Protože prý právě z L-Tryptofanu a vitamínu B6 v mozku onen neurohormon vzniká; z ničeho jiného. A navíc se z něj vytvářejí i jiné enzymy a vitamín B3.
Když prý serotonin nemáme, nestojí ani náš psychický stav a nálada za nic, a protože z tohoto vzniká v noci melatonin, ovlivňující kvalitu spánku, nejednou ne a ne v posteli zabrat a regenerovat síly.
Nejhůře jsme prý na tom my starší lidé, protože už nám (ani) žaludek neslouží a naše trávicí šťávy nejsou jako zamlada, ovšem může to potkávat i mladší ročníky s onemocněními trávicího ústrojí nebo pravidelně konzumující alkohol.
A pak je prý třeba začít s konzumací L-Tryptofanu. Abychom byli klidní a vyrovnaní, psychicky uvolnění, abychom neměli potřebu užívat zbytečně toto ovlivňující léky. Když je tu toto takzvané přírodní antidepresivum.
Ve které sice já osobně nevěřím, ale jestli vám udělá dobře…