Ono se řekne holit se, ale jak?
Už od samého počátku trendu holení se, se toto téma u žen stalo často probíraným a diskutovaným. Možná, že se pánské části populace zdá, že na tom nic není, prostě se oholí a je to, ale na rozdíl od nich se dámy musí starat o mnohem větší plochy, a tudíž není divu, že se snaží najít ten nejlevnější, nejúčinnější, nejzdravější, nejrychlejší a zároveň nejpohodlnější způsob.
Pokud přehlédneme nejnovější a zároveň nejstarší trend nechávání chloupků tak, jak rostou, tak je pro většinu žen jednoznačnou volbou ochlupení odstraňovat. Individuální otázkou potom zůstává pouze kde všude a jak moc, nebo často. Oblastmi, u kterých se ochlupení považuje dokonce za společensky nevhodné, jsou rozhodně podpaží a nohy od kolen dolů. Zbytek záleží na každé zvlášť a jejích preferencích.
Ze dvou nejběžnějších míst je více problémovým podpaží, protože je místem s tenkou a citlivou pokožkou. Pokud k tomu chloupky, co tam rostou, jsou pevné a „tlusté“, může se z jejich holení formou epilace stát hotové peklo na zemi. Kdo má takovýto problém se potom usilovně snaží najít jeho řešení, obzvláště pokud mu nevyhovuje téměř každodenní depilace žiletkou.
Všichni jsme jiní a mnozí si ani nedokážou představit, že by někdo jiný mohl mít zrovna s holením nějaké potíže a jen se diví, proč to tolik řeší a považují je za malicherné. Vězte, že pro lidi s velmi citlivou pokožkou neřešení této „malichernosti“ znamená bolest pokaždé, když se holí.
Jaká metoda je nejšetrnější?
Samozřejmě, že pro většinu populace je bezbolestnou metodou, jež nepřináší žádné obtíže, žiletka. K ní se dají kombinovat různé přípravky pro hladší holení, zklidnění pokožky, zjemnění chloupků, ale esenciální potřebou je pouze voda.
Další a o mnoho trvanlivější možností je laser. Sice je rovněž o mnoho dražší, ale nic při epilaci necítíte a chloupky vám zpět dorostou až za dobu mnohonásobně delší, než u běžné mechanické epilace.
Z jiného úhlu pohledu, aneb nejšetrnější k přírodě by to byl bezpochyby vosk jakožto látka z ní pocházející.